Klinik Psikolog Meryem Temel

Klinik Psikolog Meryem Temel

Klinik Psikolog Meryem Temel, Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü ÖSYM derece bursu ile 2013 yılında bitirdi. İngilizce Hazırlık sınıfını Kaliforniya Devlet Üniversitesi’nde (ABD) okudu. Erasmus öğrenci değişim programı ile gittiği Belçika Lessius Üniversitesi’nde bir dönem psikoloji eğitimi aldı. Aile ve Cinsiyet Sosyolojisi alanında yandal çalışmasını tamamladı. Psikoloji Bölüm birincisi olarak mezun olduktan sonra, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi’nde burslu olarak devam etti. Yüksek Lisans eğitimi sırasında, stajını ve süpervizyon eğitimini Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) yönelimi çerçevesinde, Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde tamamladı.

Bahçeşehir Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı ve Suriyeli Mülteci çocuklarla yürütülen projelerde yer aldı. Ayrıca Türk Psikologlar Derneği’nin yürüttüğü SomaDA projesi dâhilinde, Soma'da yaşanan maden kazası sonrası, yakınlarını kaybeden ailelerle gönüllü olarak çalıştı. 2017-2018 Bahar Döneminde Medipol Üniversitesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders verdi. 2014 yılından itibaren, özel danışmanlık merkezlerinde yarı zamanlı olarak sürdürdüğü psikoterapi çalışmalarına 2017 yılı ile birlikte Vizyon Psikiyatri & Psikoterapi Merkezi’nde devam etmektedir. Yetişkin odaklı klinik uygulamalarında Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ve EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) yaklaşımını, çocuklarla çalışmalarında ise BDT ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi yaklaşımını ağırlıklı olarak kullanmaktadır. Aynı zamanda, Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Bölümünde doktora eğitimine (tez aşaması) Tübitak Yurt İçi Doktora bursiyeri olarak devam etmektedir.

Aldığı eğitimler arasında, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-R) Eğitimi, Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği IV (WISC-IV) Eğitimi, Çocuk Değerlendirme Paketi (Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Koppitz Bir İnsan Çizme Testi, Bir Aile Çiz Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Cümle Tamamlama Testi (Beier), Duygu Durumu Ölçekleri), Psikodrama Eğitimi (1 Dönem), Diyalektik Davranışçı Terapi Eğitimi (I. Bölüm), EMDR I ve Nöropsikolojik Testler Eğitimi bulunmaktadır.

Üye Olduğu Kuruluşlar

Türk Psikologlar Derneği (TPD)
Psikolojik Rehabilitasyon ve Eğitim Programları Derneği (PREP) (Yönetim Kurulu Üyesi)

scroll up