Çiğdem Y.Taşkın

Çiğdem Y.Taşkın

Psikolog Çiğdem Yıldız Taşkın

1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Psikoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Uzmanlık derecesini "Öğrenilmiş Güçlülük Düzeylerine Bağlı Olarak Yapılan Başarı ve Başarısızlık Durumlarına İlişkin Nedensel Yüklemeler” tezi ile aldı.

1995 yılından itibaren çeşitli özel okul ve danışmanlık merkezlerinde psikolojik danisman, AR-GE uzmanı ve çocuk psikologu olarak çalışmıştır. Marmara Depremi sonrasi Boğaziçi Üniversitesi ile İsviçre Kızılhaç işbirliği ile Yalova' da yürütülen AMURT psikolojik rehabilitasyon projesinde (Travma Sonrası Stres Bozukluğu Merkezi) çocuk ve aile danışmanlığı yapmıştır. Aynı zamanda TOÇEV, Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamında çocuklara sosyal beceri kazandırma programı koordinatörlüğü ve uygulayıcılığı yapmıştır.

2005 yılından itibaren Vizyon Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi’nde çocuk, ergen ve ailelerle psikoeğitimsel ve psikoterapötik çalışmalar sürdürmektedir.

Çalışmalarında ağırlıklı olarak Bilişsek ve Davranışçı Psikoterapi ve Oyun Terapisi yönelimini uygulamaktadır.

Çalışma alanları duygusal ve davranışsal problemler, sosyal beceri problemleri, öğrenme güçlüğü ve dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğudur. Aynı zamanda çeşitli konularda çocuklarla grup çalışmaları ve aile danışmanlığı yapmaktadır. Psikolojik Rehabilitasyon ve Eğitim Programları Derneği yönetim kurulu üyesidir. Evli ve iki çocuk annesidir.

scroll up